Opuncja ogrodowa mrozoodporna

SB000005

Nowy produkt

Opuncja ogrodowa mrozoodporna

Sadzonki w doniczkach o średnicy 9 cm (1 człon).

 

Rośliny są wysyłane w doniczkach.

 

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt lojalnościowy może być zamienione na jeden bon o wartości 0,20 zł.


17,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Roślina z rodziny kaktusowatych, występująca w rejonie obu Ameryk: od Kanady po Argentynę. Roślina zielona zbudowana z charakretystycznych owalnych, bocznie spłaszczonych członów pokrytych licznymi gniazdami kolców. Kwiaty żółte lub czerwone, duże, złożone. Owoce czerwone, przypominające wyglądem figi, wypełnione słodkim miąższem i licznymi nasionami.

Roślina preferuje stanowiska suche, żwirowo-piaszczyste. Najlepiej posadzić ją od południowej strony, na wzniesieniu, w miejscu przewiewnym. Podłoże dobrze zdrenowane, przepuszczalne. 

W okresie wiosenno-letnim opuncje zasilamy nawozem do kaktusów, co wpływa na rozwój rośliny i obfitsze kwitnienie. Od połowy września opuncję przygotowujemy do zimowania, ustawiając nad roślinami zadaszenie, chroniąc roślinę przed opadami. Człony stopniowo tracą wodę ( robią się pomarszczone) co pozwala im bez wiekszego uszczerbku przetrwać 30 stopniowe mrozy.

Rozmnażamy przez podział - oddzielamy człon, pozwalamy obeschnąć ranie. Następnie umieszczamy go w podłożu na głębokość około 2 cm.

Opuncję możemy rozmnażać także poprzez wysiew nasion.

 

 

Odrobina egzotyki w ogordzie

Produkty powiązane