Platan klonolistny (Platanus acerifolia)

ND00017

Nowy produkt

Platan klonolistny (Platanus acerifolia)

50 nasion

wraz z instrukcja wysiewu i pielęgnacji

Więcej szczegółów

Nie ma punktów za ten produkt.


3,50 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Platan klonolistny to drzewo wielkości do 35 metrów, średnica do120 cmo szerokiej, rozłożystej koronie. Pień zwykle niski, gruby, często od ziemi rozdziela się na kilka potężnych konarów. Kora na pniu i starszych gałęziach jasno żółtoszara, łuszcząca się obficie cienkimi, dużymi płatami. Świeżo złuszczony pień ma barwę zielonkawoszarą.

Długopędy są gwiazdkowato owłosione a w przekroju okrągłe. Pąki ukryte są w rozszerzonej nasadzie ogonka liściowego i okryte jedną łuską, widoczne po opadnięciu liści.

Liście ustawione skrętolegle, duże, dłoniasto klapowane (podobne do liści klonu), młode pokryte gęstym, brunatnym kutnerem, starsze nagie. Blaszka liściowa 5-klapowa, szerokości 10-25 cm, o trójkątnych, ostro ząbkowanych klapach, u nasady szerokosercowata. Ogonki liściowe długości 3-10 cm. W jesieni liście przebarwiają się na żółto i brązowożółto.

Roślina jednopienna. Kwiaty niepozorne, wiatropylne, rozdzielnopłciowe, zebrane w gęste, kuliste główki zwisające na długich szypułkach. Owoce - drobne, wrzecionowate, owłosione orzeszki, zebrane w gęste, kuliste owocostany średnicy 2-2,5 cm, zwisające po 1-3 na długich szypułkach. Owocostany rozpadają się w jesieni lub w zimie.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: