Torf kwaśny - pH 3,6 - 3,8 - 60 litrów do oczka

P00024

Nowy produkt

Torf kwaśny - pH 3,6 - 3,8 do oczka wodnego

 60 litrów

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 2 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 2 punktów lojalnościowych może być zamienione na jeden bon o wartości 0,40 zł.


28,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Torf kwaśny z domieszką torfu włóknistego - pH 3,6-3,8 - 60 litrów

Doskonale nadaje się do oczka wodnego.

SKŁAD: torf wysoki-włóknisty oraz torf niski słabo rozłożony.

Zapraszamy do zakupu torfu włóknistego powstałego w wyniku torfienia mchów z rodzaju Sphagnum. Oferowany torf ma pH 3,6 - 3,8 przez co jest doskonałym podłożem lub jednym z jego składników dla większości roślin mięsożernych oraz innych roślin lubiących kwaśną glebę. W związku z dużą chłonnością wody, pozwala dłużej zachować odpowiednią wilgotność podłoża.

Znajduje także zastosowanie jako wkład do filtrów akwariowych i oczkowych, pozwalający ograniczyć plagę glonów, poprzez uwalnianie dużych ilości garbników oraz obniżenie pH wody.

Torf włóknisty w oczku wodnym, umieszczony wczesną wiosną, pozwala ograniczyć wysyp glonów przez cały okres letni, aż do jesieni.

60 litrów torfu wystarcza na 10 000 l wody.

W akwarystyce torf włóknisty jest wykorzystywany jako miejsce składania ikry przez niektóre ryby akwariowe, jak proporczykowce. Złożenie ikry na torfie pozwala przeprowadzić diapauzę (przerwa w rozwoju zarodków poza środowiskiem wodnym) dzięki temu że torf włóknisty posiada właściwości antyseptyczne oraz utrzymuje stałą, wysoką wilgotność.

Produkty powiązane