Agro Perlit podłoże do roślin - 10 litrów

P00016

Nowy produkt

Agro Perlit podłoże do roślin 

Ilość: 10 litrów

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt lojalnościowy może być zamienione na jeden bon o wartości 0,20 zł.


11,70 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Perlit jest minerałem kwarcowym o wulkanicznym pochodzeniu, otrzymuje się go z glinokrzemianów wulkanicznych, które są mielone i spiekane w temperaturze około 1000°C. Dzięki tak wysokiej temperaturze z materiału wyparowuje wszelka woda, a także gazy. Dzięki tym zabiegom perlit zyskuje porowatą strukturę gąbki. Przeważnie wielkość poszczególnych granulek perlitu wynosi ok. 6 mm.

Perlit ogrodniczy jest popularnym materiałem stosowanym jako podłoże do uprawy szklarniowej wielu roślin lub też traktowany jest jako domieszka do ziemi, np. do torfu wysokiego. Jako domieszka do podłoży jest szczególnie ceniony dzięki swoim możliwościom magazynowania i oddawania wody. To powoduje, że podłoże wymieszane z perlitem wolniej ulega wysuszeniu, a rośliny mają znacznie łatwiejszy dostęp do wody.

Potrafi naturalnie dopasować się do systemu korzeniowego rośliny, jest także całkowicie obojętny chemicznie. Perlit to również materiał sterylny, który znacznie poprawia warunki powietrzne w podłożu.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: