Torf kwaśny włóknisty pH 3,5-4,5 - 3 litry

P00006

Nowy produkt

Torf kwaśny włóknisty pH 3,5-4,5 

Ilość: 3 litry

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt lojalnościowy może być zamienione na jeden bon o wartości 0,20 zł.


10,80 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Zapraszamy do zakupu torfu włóknistego powstałego w wyniku torfienia mchów z rodzaju Sphagnum. Oferowany torf ma pH 3,5 - 4,5 przez co jest doskonałym podłożem lub jednym z jego składników dla większości roślin mięsożernych oraz innych roślin lubiących kwaśną glebę. W związku z dużą chłonnością wody, pozwala dłużej zachować odpowiednią wilgotność podłoża.

Znajduje także zastosowanie jako wkład do filtrów akwariowych i oczkowych, pozwalający ograniczyć plagę glonów, poprzez uwalnianie dużych ilości garbników oraz obniżenie pH wody.

Torf włóknisty w oczku wodnym, umieszczony wczesną wiosną, pozwala ograniczyć wysyp glonów przez cały okres letni, aż do jesieni.

W akwarystyce torf włóknisty jest wykorzystywany jako miejsce składania ikry przez niektóre ryby akwariowe, jak proporczykowce. Złożenie ikry na torfie pozwala przeprowadzić diapauzę (przerwa w rozwoju zarodków poza środowiskiem wodnym) dzięki temu że torf włóknisty posiada właściwości antyseptyczne oraz utrzymuje stałą, wysoką wilgotność.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: