Scindapsus - Epipremnum pinnatum Zobacz większe

Patyczak Hatiora salicornioides

SE000016

Nowy produkt

Patyczak

Hatiora salicornioides

Sadzonki  w doniczkach o średnicy 5,5 cm.

Rośliny są wysyłane w doniczkach.

Sadzonki posiadają Paszport roślin.

Jesteśmy zarejestrowanym producentem/importerem w Dolnośląskim Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Roślin i Nasiennictwa pod nr rejestracyjnym PL-02/02/8757.

 

Sadzonka odpowiednio zabezpieczona na czas transportu.

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt lojalnościowy może być zamienione na jeden bon o wartości 0,20 zł.


10,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Patyczak

Hatiora salicornioides

Gatunek patyczaka - sukulenta o krzaczastym pokroju i żywo zielonej barwie. Dorasta do kilkudziesięciu centymetrów wysokości tworząc z czasem krzaczastą formę o drewniejących łodygach. Cechą typową dla tego sukulenta są gęste, zielone pędy pełniące jednocześnie funkcję liści. Oprócz liści ozdobę stanowią żółte kwiaty pojawiające się zwykle zimą. Roślina bardzo łatwa w uprawie i niewymagająca.

Hatiora uwielbia ciepłe i wilgotne powietrze. Optymalna temperatura dla rośliny to minimum 20°C. Preferuje stanowiska półcieniste lub miejsca w delikatnie rozproszonym świetle. Rośliny należy podlewać po uprzednim przeschnięciu podłoża.

W okresie wzrostu należy zasilać roślinkę nawozami do sukulentów, które przyspieszą rozwój i wzrost, a także wzmocnią ją, dzięki czemu stanie się bardziej odporna na wszelkiego rodzaju choroby i problemy w uprawie.

Hatiora ma jeszcze jedną, ważną zaletę – jest rośliną nietoksyczną, bezpieczną dla małych dzieci oraz zwierząt domowych, a zwłaszcza kotów, które uwielbiają podgryzać liście i pędy roślin doniczkowych.