Scindapsus - Epipremnum pinnatum Zobacz większe

Smużyna płożąca Callisia repens

SE000015

Nowy produkt

Smużyna płożąca

Callisia repens

Sadzonki  w doniczkach o średnicy 5,5 cm.

Rośliny są wysyłane w doniczkach.

Sadzonki posiadają Paszport roślin.

Jesteśmy zarejestrowanym producentem/importerem w Dolnośląskim Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Roślin i Nasiennictwa pod nr rejestracyjnym PL-02/02/8757.

 

Sadzonka odpowiednio zabezpieczona na czas transportu.

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt lojalnościowy może być zamienione na jeden bon o wartości 0,20 zł.


10,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Callisia (smużyna) to nisko rosnąca lub płożąca roślina, o liściach podobnych do liści popularnej trzykrotki, choć od nich drobniejszych. Nie zajmuje dużo miejsca, jest łatwa w uprawie i nadaje się głównie do uprawy doniczkowej w pomieszczeniach.

Rośliny z rodzaju Callisia należą do botanicznej rodziny komelinowatych (Commelinaceae), występują w naturze w lasach tropikalnych Ameryki Południowej.

W uprawie smużyny ważne jest dobranie odpowiedniego stanowiska, które powinno być jasne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione. Najlepsze jest miejsce, gdzie dociera światło nieco rozproszone lub panuje lekki półcień.

Rośliny te preferują żyzną bogatą w próchnicę i umiarkowanie, ale stale wilgotną glebę. Warto zapewnić im także odpowiednią wilgotność powietrza (nawilżacze, zraszanie), jak w przypadku większości roślin tropikalnych.

Z uwagi na fakt iż roślina lubi wysoką wilgotność otoczenia wspaniale nadaje się do dekoracji wiwariów, terrariów i paludariów.

Produkty powiązane