Pelargonia pachnąca (Pelargonium graveolens)

SE000011

Nowy produkt

Pelargonia pachnąca (Pelargonium graveolens)

Sadzonka w doniczce o średnicy 9 cm.

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt lojalnościowy może być zamienione na jeden bon o wartości 0,20 zł.


18,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Anginka to pelargonia pachnąca (Pelargonium graveolens), zwana też szorstką, ponieważ jej listki są szorstkie w dotyku. Posiada zielone lub jasnozielone liście z długimi ogonkami. Te listki rozchodzą się jak gałązki. Na górze łodyg pojawiają się drobne kwiatki. 

To roślina niczym lekarstwo, chociaż pachnie owocowo, cytrynowo z nutą różaną. Jest rośliną wieloletnią. Wiosną i latem można ją uprawiać w ogrodzie, a jesienią i zimą, a właściwie przez cały rok – w warunkach domowych.

Anginka – jak nazwa wskazuje – pomaga wyleczyć z anginy. Roślina posiada właściwości antybakteryjne i antywirusowe. Wzmacnia odporność, usprawnia drogi oddechowe.

Uprawa:

Geranium będzie lepiej rosło, jeżeli zapewnimy mu dużo światła, więc warto postawić doniczkę na południowym parapecie. Jak każda roślina, anginka lubi podlewanie, ale nie należy z nim przesadzać, bo może zacząć gnić . W przypadku geranium krótkotrwała susza nie powinna mu zaszkodzić. Może nawet wzmocnić roślinę.