Maca (Lepidium meyenii)

NW00004

Nowy produkt

Maca (Lepidium meyenii)

30 nasion 

wraz z instrukcją wysiewu i pielęgnacji

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Nie ma punktów za ten produkt.


4,50 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Roślina maca (lepidium Meyenii) uprawiana jest od wieków na wyżynach Andów i szanowana jako środek spożywczy podwyższający witalność i wzmacniający. Maca osiąga wysokość około20 cm, ma jeden korzeń główny i kilka korzeni bocznych. Nadziemna część rośliny spożywana jest jak warzywo, a bulwy korzeni mogą być spożywane świeże lub po wysuszeniu i zmieleniu - jako proszek. W Peru maca spożywana jest na surowo, pieczona lub suszona dodawana jest do zup, wypieków i napojów.

 Legendarny korzeń maca jest źródłem siły Inków. Gdy wojownicy Inków wyruszali na wojnę, brali ze sobą maca. Kroniki piszą, że zasoby żywienia wojowników Inków składały się w ponad połowie z maca. Jest naturalnym, tradycyjnie stosowanym środkiem przy osłabieniu, złym samopoczuciu i ogólnej złej kondycji psychofizycznej. W Niemczech i Europie zyskuje stale na znaczeniu, nadal jednak jest sekretnym specjałem znanym głównie osobom ceniącym zdrowe odżywianie i sportowcom.

 Maca stymuluje metabolizm, daje efekt energetyzujący, rewitalizujący oraz zwiększa witalność i wytrzymałość orgaznizmu, poprawia pamięć, reguluje wydzielanie hormonów, łagodzi stresy i depresje. Maca jest fantastycznym źródłem energii dla zmęczonego organizmu i ma pozytywny wpływ na problemy związane z menstruacją, latami przejściowymi (klimakterium).”

 

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: