Eukaliptus tęczowy (Eucalyptus deglupta)

ND00032

Nowy produkt

Eukaliptus tęczowy (Eucalyptus deglupta)

20 nasion

wraz z instrukcją wysiewu i pielęgnacji

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Nie ma punktów za ten produkt.


3,99 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Eukaliptus tęczowy (Eucalyptus deglupta), zwany też eukaliptusem tęczowym jest jedynym gatunkiem eukaliptusa, który naturalnie występuje na półkuli północnej. Jest szeroko rozpowszechniony na Nowej Gwinei i Filipinach, gdzie stanowi podstawowy materiał do produkcji papieru.

Wysokie, dorastające do około 60 metrów wysokości drzewo, o stosunkowo rozłożystej koronie. Cechą charakterystyczną dla tego gatunku eukaliptusa, od której bierze swoją nazwę jest intensywnie kolorowa kora, w różnych odcieniach brązu, zieleni, czerwieni i niebieskiego. Drzewo sprawia wrażenie jakby zostało celowo pomalowane w pstrokaty deseń. Powstaje on dzięki temu, że eukaliptus złuszcza fragmenty kory w różnym okresie. Najświeższe miejsca są intensywnie zielone, które pod wpływem warunków atmosferycznych ulegają przebarwieniu, przez niebieski, fioletowy do czerwonego i brązowego. Efekt jest niesamowity, trudno uwierzyć, że stworzyła go sama natura.

Eukaliptus tęczowy preferuje stanowiska słoneczne. Podłoże powinno być stosunkowo żyzne, wilgotne do podmokłego. Ze względu na kraj pochodzenia roślina nie jest mrozoodporna. Sadzony jest jako roślina ozdobna w krajach tropikalnych i subtropikalnych.

Roślina zimozielona. Liście intensywnie zielone, lancetowate, skórzaste, z wyraźnie zaznaczonym nerwem środkowym. Posadzone na gałęziach parami. Jak u innych gatunków eukaliptusa intensywnie pachnące.

Kwiatostany okazałe, zebrane w grona. Pojedyncze kwiaty kremowe z jasno żółtym środkiem, szczeciniaste. Występują na eukaliptusie w ciągu roku okresowo. Owoce niepozorne, przypominające swoim wyglądem zielone jagody. Nasiona liczne, ciemnobrązowe do czarnych, przypominające piasek. 

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: