Drzewo storczykowe (Bauhinia variegata)

ND00011

Nowy produkt

Drzewo storczykowe - (Bauhinia variegata )

firmy Vilmorin

Opakowanie oryginalne: 6g.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt lojalnościowy może być zamienione na jeden bon o wartości 0,20 zł.


13,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Bauhinia zmienna (Bauhinia variegata) – tropikalne drzewo zaliczane do brezylkowatych (Caesalpiniaceae). Strefy mrozoodporności: 10-11. Pochodzi z Półwyspu Indyjskiego (Indie, Butan, Nepal) i południowych Chin, gdzie indziej sadzone często jako roślina ozdobna. Ze względu na swe kwiaty nazywane popularnie "drzewem orchideowym" (ang. Orchid tree), ale nie jest spokrewniona ze storczykami.

Drzewo osiąga do 12m wysokości, w naszych warunkach możemy prowadzić go jako krzew o wysokości do 3m. W wilgotnym i tropikalnym klimacie jest częściowo zimozielone, uprawiane w chłodniejszych rejonach okresowo zrzuca liście.

Liście naprzemianległe, o długości 5-20cm, nasada najczęściej sercowata, na wierzchołku wcięte. Kwiaty pojedyncze, różowe lub bladofioletowe (podobny gatunek Bauhinia purpurea ma ciemniejsze kwiaty), ok. 10cm, z pięcioma łukowato wygiętymi ku górze pylnikami. Kwiaty mają odcień od niemal białego do różowego, przy czym dwa górne płatki są szersze i ciemniejsze. Kwitnie wczesną wiosną.

 Owoce: duże i płaskie strąki, przez niektórych ogrodników uważane za brzydkie i szpecące drzewo.

W krajach o ciepłym klimacie (strefy 9-12) jest uprawiana w parkach i ogrodach jako roślina ozdobna. Odmiana `Alba` ma pachnące, białe kwiaty z cytrynowożółtymi wybarwieniami.

Kwiaty bauhinii stanowią składnik kuchni indyjskiej. W ajurwedzie ma zastosowanie medyczne. W hinduizmie drzewo kaćnar uznawane za święte. Kwiaty związane z kultem boga Śiwy.

CECHY I ZALETY ROŚLINY: Duże kwiaty ( do 10 cm średnicy) koloru różowego, pachnące, przypominające kwiaty storczyka. Idealna do uprawy w domu.

ZASTOSOWANIE: Do uprawy w pojemnikach.

Roślina wieloletnia.

Wysiew: styczeń – grudzień.

Przesadzić: czerwiec.

Kwitnienie: kwiecień – sierpień.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: